10 ADIMDA KADINLARIN AKLI NASIL ALINIR?

Geri1 of 3İleri


Kadınların aklını almaya 10 adım kaldı. Koşarak başlıyoruz…

alkol

1- Vücüt diline dikkat

O kadınla yakınlaşmayı aklının bir kenarına yazdın ve fırsat kollama evresine girdin. Her hareketini gözlemliyor ve atağa geçmek için en uygun anı bekliyorsun. İlk olarak aklına “ne diyeceğim şimdi” sorusu geliyorsa, gelmesin. Çünkü kullandığın kelimelerden çok daha önemli bir şey varsa, o da vücut dilindir. Sözcükler önemsiz demiyoruz ama tonlamanın daha önemli olduğunu da vurgulamadan geçemiyoruz. Kadınların dikkatini ilk olarak davranışların, kendinden eminliğin, ses tonun vs çekiyor. Bu “araçları” ne kadar iyi kullanırsan, kadınların radarına da o kadar sık girersin. Kadınların radarına sızmaya başladık. Bu ilk adımdı.

 

2- Kelime oyunları

İşin şekil adımını attık ve kadınların dikkatini ilk etapta çekmeyi başardık. Sadece bir anlık ama…İlk adımımız sadece bize bir şans tanıdı. Bu noktadan sonra kaderimizi kendimiz çiziyoruz ve konuşulacaklar listesi önümüze geliyor. Hazırlıksız yakalanırsan işin çok zor. Bir anlık tıkanıklık, karşındakinin (ya da karşındakilerin) tüm dikkatinin dağılmasına neden olabilir. Böyle bir şey ister miyiz? Elbette istemeyiz. Peki örneğin hiç tanımadığımız bir kadınla ne konuşabiliriz? Bu konu üzerine muhtemelen kafanda yüzlerce senaryo yazıyorsun. Yazma. İşi detaylandırmanın bir anlamı yok. Hayat belki çok karmaşık ama nedense düşünceler içinde boğulmak bize sadece stres getiriyor. Başarılı erkekler bu strese asla girmiyorlar ve çok basit sorularla işe başlıyorlar: “Ne o, ne içiyorsun, bu semtte mi oturuyorsun” gibi basit ve hatta sana anlamsız gelebilecek soru cümleleri ile fitili ateşlemek mümkün. Nezaketi elden bırakmadan, vücut diline dikkat ederek devam etmek en mantıklısı.
3- Kontrol sende

Randevun var, heveslisin ve çabalıyorsun. Aklında onu bir an önce yatağa atmak gibi bir fikir de olabilir tabii. Eğer bu hevesin her davranışını kontrol etmeye başlarsa yandın demektir. O yüzden hem randevuyu hem de kendini kontrol altında tutmalısın. Bir önemli nokta daha: Eğer kontrolü kaybedeceğini hissedersen, karşındaki kadın otomatik olarak kontrolü kendisinin alabileceğini düşünecektir. Adımlarımız kesilmesin. Kontrollü ilerleyelim lütfen.

 

4- Vücut diline dikkat v2. (bu sefer çok dikkat),

Yavaş hareketler, yavaş ve akıcı konuşmalar, kol saatini okşarcasına düzeltmeler, sorulan soruları dikkatle dinleyip küçük bir gülümsemenin ardından kurulan büyük cümleler…İşte karşımızda dünyada kendine en çok güvenen insan. Unutmaman gereken nokta, iletişimde kendini ne kadar rahat hissedersen, karşındakini de o denli etkileme şansının olduğu. Sonuçta ikiniz bir şeyler paylaşmak ve bunu da iletişim üzerinden gerçekleştirmek için oradasınız. İletişimde yaşanacak bir tıkanıklık ya da kontrol kaybı, paylaşımın da bir anda dağılma tehlikesiyle karşı karşıya kalması demek. O yüzden paniğe kapılsan bile bu durumun davranışlarını ele geçirmesine izin vermemelisin. Önemli bir nokta daha: Göz temasını asla bırakma.

Geri1 of 3İleri

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

CM 01-02 EFSANELERİ: ŞİMDİ NEREDELER?

Sonraki Haber:

TESLA MODEL 3’Ü TANITMAYA HAZIRLANIYOR

İlginizi çekebilir