AYNI KADIN DAHA İYİ SEKS


İlişkiniz ister beş aylık ister beş yıllık olsun, seks hayatınız sürekli bir değişim içindedir. Ve bu değişim genellikle tek yönlüdür, sadece geriye doğru gider. O ilk günlerdeki duygu yoğunluğu ve tutku azalarak yerini daha az şehvetli dakikalara bırakır. İşin kötüsü birbirinizin en gizli yönlerini öğrendiğiniz için bu değişim sandığınızdan çok daha çabuk başlayabilir. Tanışalı daha bir kaç ay olmuşken şehveti kaybetmiş pek çok çift vardır. Çoğu erkek de tam bu noktada ilişkinin sekteye uğradığını düşünür. Sonuçta seks hayatı, bir ilişkinin temellerinden biri değil midir? Ne var ki sizin durumunuz da böyle olmak zorunda değil. Nasıl mı?

İşte size o ilk günlerin heyecanını geri getirecek ipuçları…

seksskck

 

Çiftlerin cinsel repertuarlarının zamanla genişleyeceğini düşünebilirsin, ancak aslında güven ve rahatlık işin içine girdikçe tam tersi de olabiliyor. İşte Aslı ve Caner de bu yüzden aralarında bir anlaşma yapmışlar: Aramızda hiçbir sınır olmayacak. “Denediğimiz en son pozisyonda Aslı’nın başı neredeyse ayaklarına değiyordu ve ben de onun üzerindeydim” diye anlatıyor Caner. “Asıl kariyerini akrobatlıkta denese daha başarılı olacağını söyleyip güldüm. Ancak işin doğrusu şu ki o şekildeyken göz teması kurabilmemiz onu çok tahrik etti.”

Neredeyse 20 yıldır ilişki biyolojisi üzerinde çalışan antropolog Helen Fisher’a göre yenilikler yapmak beyninizdeki dopamin hormonu (aşk ve seksle ilgili nörotransmitter) seviyesini artırarak tutkuyu canlandırıyor. “Farklı ve yeni pozisyonlar denedikçe aranızdaki tutku ve aşkı sürekli canlı tutarsınız” diye ekliyor Fisher. Sakın reddedeceğinden korkmayın. Zira her kadının beyni zannettiğinizden çok daha cesur fantezilerle doludur.

Bu konu hakkında konuşmaya çekiniyor olabilirsin. Bu son derece normaldir. Normal olmayan istemenize rağmen bu konuda ilerleme kaydedememektir. Eğer cinsel hayatınıza renk katmak istiyorsanız, bu konuda yazılmış güzel kitaplardan yararlanabilirsiniz.

Biraz çocuklaşmaya ne dersiniz, peki? Hani ilk cinsel heyecanların oluştuğu, sürekli seksin nasıl bir şey olabileceğini hayal ettiğin ve kalbinin hiç durmadan çarptığı o günler hiç de uzakta kalmak zorunda değil. Üstelik bunu uzun zamandır birlikte olduğun sevgilin ya da eşinle birlikte yapabilmeniz mümkün. Nasıl mı? Ergenlik döneminde oynadığınız o masum oyunları bir düşün. İşte yine onlara başvuracaksın. Fakat bu sefer hiçbir masumiyet olmadan… Özkan ve Fulya 10 yıldır sevgililer ve Monopoly kartlarını kendileri için bir seks oyuncağına dönüştürmüşler.

Nasıl mı? İkisi de kartları kendi aralarında paylaşmış. Ve elbette kartlara farklı anlamlar vermişler. Bir ay boyunca bu kartları kullanma hakları var. Örneğin hapishaneden çıkış kartının Özkan’ın nasıl işine yaradığını tahmin edebilirsiniz. Ay sonunda kartları toplayıp baştan başlıyorlar. Bu şekilde karşı tarafın kendi isteklerine boyun eğmesinin yasak hazzını yaşıyorlar.

Yaratıcılığınızı kullanın Monopoly örneği size saçma geldiyse kendi oyununuzu yaratın. Örneğin televizyonda ‘şu reklama rastladığımızda bunu yapacağız’ diye karar verin. Amaç sürpriz faktörünü işin içine sokmak!

Ne kadar iyi seks yaparsanız, o kadar çok seks yaparsınız. O yüzden işinizi üç-beş dakikada bitirmeyi unutun ve birbirinizle uzun süre ilgilenin. İkinizin de iptal edemeyeceği bir randevu ayarlayın. Örneğin bir hafta sonu sabahı bir saat boyunca yatağa uzanın. Sadece sohbet edebilir ya da porno yıldızları gibi çarşafları havada uçuşturabilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin, aranızda cinsel bir bağ kuracağınız kesin. Peki ya siz de Özge ve Semi gibi cumartesi günleri tembellik yapamayacak kadar meşgulseniz? “İlk tanıştığımızda her gün seks yapardık. Şimdi evliyiz ve sevişmeye vaktimiz bile yok. Haftada bir kere sevişebilirsek şükreder hale gelmiştik. Ancak artık haftada bir de olsa bir ya da iki saatimizi gerçek sevişmelere ayırıyoruz. Bu çok da daha anlamlı ve eğlenceli” diye anlatıyor Özge cinsel hayatlarını.


İlişkiler uzadıkça ön sevişme süresini artırmak seksten daha fazla haz almasını sağlar. Yavaş başlayın, sadece öpücükler ve okşamayla devam edin. Sonrasında seksin her türlüsünü yapın: hızlı, sakin, vahşi ya da kibar. Eğer uzun mesafe koşucusuna dönüşmekle ilgili bir sorununuz varsa, birkaç tüyo işinize yarayacaktır. Öncelikle boşalmaya doğru gittiğinizi hissettiğinizde yavaşlayın ve aklınızı nefes alışverişlerinize yönlendirin. Sonrasında sırtüstü yatın ki kan, ereksiyon halindeki penisinizden çekilsin. Zaten hâlihazırda yatar pozisyondaysanız, kalçanızı kaldırmanız yeterli!

 

 

 

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

ONUN SEKS MAKİNESİ OL!

Sonraki Haber:

SADECE ‘TAKILMAK’ İSTİYORSAN…

İlginizi çekebilir