COCA COLA’NIN İLGİNÇ KULLANIM ALANLARI


cola_1

Seveni var, sevmeyeni var; fakat inkar edemeyiz, Coca Cola hepimizin hayatında iyi kötü bir yer kaplıyor. İşin kapitalizm ve sosyal politika boyutlarına girmeye ise hiç gerek yok. Şurası kesin ki Coca Cola dünyada yediden yetmişe neredeyse herkes tarafından bilinen, en ünlü ve en yaygın markası. 

Her daim duymuşuzdur; o sır gibi saklanan formülünde şu varmış da, bu varmış da o yüzden bağımlılık yapıyormuş,  efendim, içine naneli şeker attığında şöyle patlıyormuş pet şişesi, falanmış filanmış diye… Bazısı gerçek, bazısı şehir efsanesi olan bu tip bilgileri senin için araştırdık ve Coca Cola’nın -teyitli- kullanım alanlarını öğrendik. Oldukça ilginç ve akla hayale gelemeyecek alanlarda işe yarıyormuş. Bazılarını denedik bile; oldu!

 

1. Çok kuvvetli bir pas temizleyici ve pas önleyicidir. Bir pamuğa biraz dök ve paslanmış yüzeyi ovala. Sonuç şaşırtıcı olacak. Tavalarda ve dibi tutmuş tencerelerde, ve hatta kan lekelerinde de deneyebilirsin… Su ısıtıcın mı kireçlendi? Yarısına kadar su, biraz da Coca Cola doldur; “çok az” ısıt ve bekle.

2. Cam yüzeylerde de etkili sonuçlar verir. Pencere camlarına yukarıdan aşağıya doğru biraz dök, kuru bir bezle sil.

3. Pek çok aşçının mutfağının gizli kahramanıdır. Yüksek bütçeli restoranlarda bile pek çok yemeğin içerisine çaktırmadan dökülür, piştikçe karamel kıvamında bir etki yaratır.

4. Giysilerine bulaşmış yağ lekeleri -özellikle makine yağı gibi ağır lekeler- için de idealdir. Çamaşırları doldurduğun haznenin içerisine boş bir Coca Cola kutusu koy, orta derecede yıka. Bak bakalım, ne olacak?

5. Harika bir mide ilacıdır. Elbette ki her ilaç gibi doğru dozda kullanıldığında…

6. Otomobillerin akü suyuna katıldığında ömür verir; motor temizliği için idealdir. Gümüş

7. Saçlardaki boyayı çıkarmak için bire birdir. Sevgilini -ya da anneni- bundan haberdar et.

8. Tuvalet temizliğini o kadar kolaylaştıracak ki inanamayacaksın! Klozetin içine biraz dök, bekle ve sifonu çek…

9. Coca Cola’nın Hindistan’daki çiftçilerin çoğu tarafından tarım ürünlerinin doğru gelişimi için aktif olarak kullanıldığını biliyor muydun?

10. Kanepeye, giysilerimize, ayakkabılarımıza, yerlere yapışan sakızlar hepimizin kabusu… Coca Cola da onların kabusu…

 

 

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

ANE BRUN İKSV SALON’DA

Sonraki Haber:

KARDASHIAN’IN HAMİLELİK SONRASI DÖNÜŞÜ

İlginizi çekebilir