GÜNDE 10 KUTU KOLA İÇİLİRSE NE OLUR?


Günde 10 kutu kola içilirse ne olur? George Prior adında bir kişi, şekerin vücuda ne kadar zararlı olduğunu göstermek için bir deney yaptı.

George Prior

Los Angelas’ta yaşayan Prior, deneyinde kolanın vücuda nasıl olumsuz etkiler yaptığını göstermek adına, günde 10 kutu kola içti. 30 gün boyunca günde 10 kutu kola içen George, şaşırtıcı bir sonuçla karşılaştı! Deney öncesi oldukça fit bir görüntüye sahip olan adam, deney sonunda oldukça kilo almış ve göbeklenmişti.

1 ay gibi kısa bir süre içinde 76 kilodan 89 kiloya ulaşan çılgın deneyci, öncesi ve sonrası fotoğraflarını sosyal medya aracılığıyla herkesle paylaştı.

Aşırı şeker tüketiminin inşalar üzerindeki olumsuz etkilerine değinen 50 yaşındaki adam, “İnsanlara tükettikleri şekerin neler yaptığını hatırlatmak için ve onların sağlığını ne kadar etkilediğini göstermek için bunu yaptım” dedi.

Eğer koladaki şeker ve kalori miktarını merak ediyorsanız söyleyelim. Bir kutu kolanın içerisinde 140 kalori ve 39 gram şeker bulunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü ise önerdiği besin tablosunda günde 25 gram şekerin üzerine çıkılmaması gerektiğini söylüyor. Eğer sağlıklı, fit ve six packli bir vücut hayal ediyorsanız, kola içerken birkaç kez düşünmeniz gerekecek.

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

MICHEAL PHELPS VÜCUDU İÇİN YÜZMEK ŞART

Sonraki Haber:

NIVEA MEN CREME, SEVGİLİLERİN KALBİNİ YUMUŞATIYOR

İlginizi çekebilir