İLK ÖPÜŞMEDE DOĞRU YAKLAŞIM NASIL OLMALI?


Eğer ona ilk öpüşmede hatırda kalacak bir an yaşatmazsan, ilişkinizin devam edeceğinizi sanma. Journal of Evolutionary Psychology araştırmalarına göre kadınların yüzde 70’i kötü öpüşen bir erkekle asla ilişki kurmayacağını söylüyor.

İlk öpüşmeyi partnerinle sadece bir kere yapabileceğinizi ve bunu gerçekten önemsediğini unutma. Albany Üniversitesi’nden Gordon G. Gallup, “Öpüşmek çok etkili bir iletişim metodudur” diyor. “Kadınlar birliktelik için ilk öpüşmeyi referans alırlar. Ağzınızın tadı ve kokusu üzerinde değerlendirme yapacaklardır.”

Öpüşmenin hemen öncesinde ağzınıza naneli sakız atma. En ideali, kokmayan bir ağızdır. Araştırmalar kadınların kokmayan bir ağızda hastalık tehdidi algılamadıklarını, bu yüzden daha çok etkilendiklerini gösteriyor. British Colombia Üniversitesi incelemelerine göre en ideali öpüşmeden önce kahve tüketmemek, onun yerine yeşil çay kullanmak. Çünkü yeşil çay, ağızdaki bakterileri yok ederek ağzın daha taze bir kokuya kavuşmasını sağlıyor.

Gallup, “Erkekler öpüşmeyi serin sulara atlanan ıslak bir aktivite olarak görürken, kadınlar bir iletişim biçimi olarak görürler” diyor. Touch Me There! A Hands-on Guide to Your Orgasmic Hot Spots kitabının yazarı Dr. Yvonne Fulbright ise, “Doğrudan dilinizi devreye sokmayın” diye ekliyor. “Karşınızdaki kadın kendini boğulacakmış gibi hisseder. Onun yerine arada bir daha yavaş ve yumuşak hareketlerle onu hazırlamanız gerekir.” Önce dudaklarına odaklan ve rahat davran. Arada bir nefes almayı ve gözlerinin içine bakmayı unutma. Böylece onu gerçekten istediğini anlayacaktır. İşin heyecanını artırmak içinse biraz sabırlı davran.

Columbia Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre erkekler kadınlardan yüzde 33 daha ıslak öpüşüyor ve yüzde 11 daha fazla dilini kullanıyor. Bunun sebebi karşımızdaki kadın bizi öpüşmenizle ilgili olarak tartarken bizim ona acilen en doğal aşk hormonu olan salyamızı bırakmak istememiz. Ancak en kuvvetli tahrik ilacımız testosteronun, sadece kadınların kontrolü bırakmaya başladıklarında gerçekten işe yarıyor olmasında…

Doğru açı – Kafanı ona aşırı derecede bastırman kendini bir seks delisi olarak göstermenden daha ileri gitmeyecektir. Onu bu şekilde korkutmak yerine kafanı sağ tarafa doğru eğmeyi dene. Bochum’daki Ruhr Üniversitesi’ndeki bilim insanları bu açının kadınlarda, “Beni önemsiyor” düşüncesini yaratmanın etkili bir yolu olduğunu söylüyor.

Mypleasure.com sitesinin sahibi Sandor Gardos, “Dudaklarınızı onun alt dudağı ve dili arasına yerleştirmeye çalışın” diyor. “Bu bölgede deri incedir ve sinirler yüzeye daha yakında durmaktadır. Tat alma bölgemizin burası olmasının sebebi de budur. Dudaklarınızı buraya yerleştirirseniz duygusal reseptörleri harekete geçirmiş olursunuz.”

Doğru bölge – Tracycoxshop.com sitesinde seks araştırmacısı olan Tracey Cox, “Antrenman yapmak için en doğru yer avucunuzun içidir” diyor. “Bu bölgedeki sinir sayısı da oldukça fazladır. Dilinizin hareketinin karşınızdakine nasıl hissettirdiğini daha net anlayabilirsiniz.” O kadar da komik gelmesin ki, gerçekten değil mecazi anlamda da avcunu yalama…

Bir de böyle dene bakalım, sonra arzu edersen bize rapor ver; üzerine konuşalım..!

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

KADINLAR NEDEN DAHA AZ MASTÜRBASYON YAPAR?

Sonraki Haber:

ERKEKLERİN YATAKTA YAPTIĞI 10 HATA

İlginizi çekebilir