MACEO PLEX CUMA GARAJİSTANBUL’DA


House müziğin kaderini değiştiren Maceo Plex, 28 Şubat gecesi ilk kez İstanbul’da!

Maceo Plex’in performans vereceği etkinlik, FG 93.7 farkıyla, her yıl şubat ayında gerçekleşen ve bu sene dördüncü kez düzenlenen şehir festivali İstanbul Blue Night kapsamında garajistanbul’da gerçekleşiyor.

Son dönemde elektronik müziğe damgasını vuran birini söylemek gerekse akla ilk gelen isimlerden bir tanesi şüphesiz ki Maceo Plex olur. Yaptığı birbirinden başarılı prodüksiyon ve remix’lerle, güçlü techno altyapısını house ve disco’yla harmayanlayan Amerikan asıllı İspanyol prodüktör, sahibi olduğu Ellum Audio ile de bu müziğin standartlarını belirliyor. Deep house’dan techno’ya uzanan DJ seti ile Sonar, WMC, Movement, Creamfields, Exit gibi festivallerin headliner slot’unda görmeye alışık olduğumuz Maceo Plex; Resident Advisor’ın Top DJs 2013 listesinde de kendine 6. sırada yer buldu.

Yaklaşık 10 senedir müzik piyasasının içinde olan Eric Estornel, farklı isimler altında birçok bağımsız plak şirketinden sayısız single ve EP yayınladıktan sonra Maceo Plex ismiyle yayınladığı ilk plaklarla 2011 senesine damgasını vurdu. Martin Dawson’ın Think About It ve DJ T.’nin City Life parçalarına yaptığı remix’ler o yılın en fazla çalınan parçaları olurken, techno ve house müziğe getirdiği yorum ve imza haline gelmiş sound’uyla yeni işleri dört gözle beklenir hale geldi. Tek tarza bağlı kalmayıp geniş bir skalada bizlere sunduğu parçalar Aeroplane, Erol Alkan, Seth Troxler, Richie Hawtin gibi her tarzın ustalarının playlist’inde kendine yer buldu. Yayınladığı Under The Sheets, Sex Appeal, Can’t Leave You parçaları ile aylarca Beatport Top 10’dan düşmeyen Maceo Plex, Ali Love’ın Emperor şarkısına yaptığı remix ile yine 2013’ün en fazla ses getiren parçalarından birine imza attı. Çaldığı bütün parti ve festivallerdeki enerjisiyle sahnesine ve seyircisine olan hakimiyeti ile bilinen Maceo Plex, elektronik müzik dünyasında büyük bir prestij olarak görülen DJ Kicks serisi için de bu yıl mixer’in başındaydı.

Ülke sınırları içine gelmesi en fazla beklenen DJ olan Maceo Plex; bu özel gecede FG 93.7 farkıyla ve Istanbul Blue Night kapsamında ülkemizdeki ilk performansını gerçekleştiriyor. Etkinliğin ev sahipliğini FG 93.7’den Altan ve Ömür yapıyor.

Bu sene dördüncü kez düzenlenen İstanbul Blue Night, her yıl şubat ayında gerçekleşen bir şehir festivali. İstanbul’u mavinin ruhuna boyayıp, sanatsal ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde kutlanan İstanbul Blue Night, Beyoğlu’nun en popüler mekanlarında gerçekleşecek konserler ve sürpriz sokak aktiviteleriyle adından söz ettirecek.

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

DÜNYANIN EN BÜYÜK STADYUMLARI

Sonraki Haber:

HAFTANIN FİLMİ: ‘AİLE SIRLARI’

İlginizi çekebilir