MCLAREN’İN YENİ ‘SAVAŞ UÇAĞI’


Araç adeta süper kahramanların düşmanlarının araçlarına benzetilebilecek, korkutucu, ölümcül ve fütüristik bir görünüme sahip. Fakat aslında önceliği güvenliğe veriyor.

Bu sene içinde IndyCar yarışlarında kaza sonucu hayatını kaybeden sürücü Justin Wilson’dan sonra, Formula 1 ve takım  yetkilileri araçlarda güvenlik önlemlerine daha çok önem gösterileceğini söylemişlerdi. McLaren sözcüleri bu durumlardan dolayı aracın yapısında koruyucu, photochromic, hydrophobic ve yüksek dayanıklıkta malzemeler kullandıklarını söylüyorlar.

Mclaren   Mclaren

McLaren aracın henüz tasarım konusunda başlangıç aşamasında olduklarını belirmesine rağmen her şeyin gerçek olduğunu söylüyor. Fakat bazı söylenenler geleceğin biliminden ziyade bilim-kurgunun sınırlarını zorluyor. Bir gün aracın sürücünün beyin sinyalleriyle çalışabileceğini ve kontrol edilebileceğini söylüyorlar. “Daha henüz başlangıç aşamasındayız, fakat istediklerimiz neden olmasın?”

Mclaren

Böylelikle savaş uçaklarında kullanılmaya başlanan ve denenen sanal gerçeklik görüntülerine benzer bir şekilde, araç pilotları direksiyon kullanmadan dahi sürüş yapabilecekler.

Mclaren

Şimdilik daha önemli olan araçta kullanılan koruyucu sistem ve yapının koruyucu özellikleri. Dayanıklı malzemeler sürücüleri de kazalar ve tehlikelere karşı koruyacak gibi görünüyor.

Mclaren


 

 

loading...

 

Önceki Haber:

007 GÖKHAN TÖRE’NİN YENİ OYUNCAĞI!

Sonraki Haber:

2016’DA EHLİYET ALMA ŞARTLARI DEĞİŞTİ!

İlginizi çekebilir