NAR KİTAP’TAN KORKU TÜRÜNDE BİR BAŞYAPIT


Eleştirmenlerin Rosemary’nin Bebeği ile kıyasladığı Chase Novak’ın Tür adlı başyapıtı Türkçede. 

Alex ve Leslie Twisden’ın muhteşem bir hayatı var. Onlara herkes imreniyor; ikisi de harika işlerde çalışıyor, Manhattan’da lüks evleri muhteşem antikalarla döşenmiş ve tutkulu bir evlilikleri var. Tek eksikleri bir çocuk. Ve her türlü kısırlık tedavisini denedikleri bir süreçte bu arzuları bir takıntıya dönüşüyor. Bir bebek sahibi olmak için son bir umutla Avrupa’ya yaptıkları yolculuk hiç beklemedikleri kadar zor geçiyor. Ama sonuçlarıyla kıyaslandığında bu güçlükler önemsiz. Evet, çocuk sahibi oluyorlar ama neler pahasına? Büyümeye başladıklarında çocuklarını korumak çiftin en önemli meselesi haline geliyor. Kimden mi? Kendilerinden… Anne babaları bu çocuklar için büyük tehlike!

Chase Novak, filmleri Türkiye’de de büyük ilgi gören Sonsuz Aşk ve Ölüleri Uyandırmak adlı romanların da yazarı olan Scott Spencer’ın müstear adı. Daha önce denemediği korku türüne yeni bir isimle başlamak isteyen Spencer hakkında Wall Street Journal, “Yaşayan yazarlar içinde İngilizceyi en iyi o kullanıyor” diyor.

Kitap hakkında ne dediler?

Tür, bazen korku, bazen de kara mizahla yüklü gerçek bir bomba. Peter Straub’un Hayalet Hikayesi’nden beri okuduğum en iyi korku romanı.”

Stephen King

“Eğer Scott Spencer’ın adıyla anılmasaydı bile Tür’ün, okurun duygularını harekete geçirecek ayrıntılar konusunda antenleri açık olan usta bir yazarın kaleminden çıktığı anlaşılırdı. Bu, korku türünün bütün efektlerini kullanmış olan tüyler ürpertici bir roman. Bir güvercin yavrusunu yemenin tam olarak nasıl bir şey olduğunu bilmek istemeyenlerin uzak durmasında fayda var. bu kitapta epeyce kan akıyor ama bunun ötesinde eşi benzeri olmayan bir kitap; hele sonu okuru şoke ediyor. Roman “dile dökülmeyen arzuların işaretlerine maruz kalma”nın nasıl bir şey olduğunu anlatmak üzere yola çıkıyor. Ve bunu başarıyor.”

The New York Times

 “Tür, Scott Smith’in Lanetli Topraklar’ından beri yazılmış en iyi Amerikan romanı.”

The Washington Post

 

Bu kitabı tüylerin ürpererek okuyacak, elinden bırakamayacaksın.   

 

 


 

 

loading...

 

Önceki Haber:

MOTOROLA’DAN YENİ AKILLI TELEFON: MOTO G

Sonraki Haber:

KIRMIZININ CAZİBESİ: HTC ONE

İlginizi çekebilir