NİŞANTAŞI’NDA TANIDIK BİR SİMA: NUSRET N-BURGER


Nusret Steakhouse bu sefer tabakta porsiyonlarıyla değil, avucumuzun arasını kendine mesken edinen hamburgerleriyle karşımıza çıkıyor.

 

Nişantaşı’nın Abdi İpekçi tarafında dolaşırken gözümüze tanıdık bir logo takıldı. Biraz daha dikkatli bakınca sahibinin Nusret Burger olduğunu anladık ve “haydi deniyoruz!” diye içeri dalmadan edemedik. Yalnız girişte bir şaşırtmaca var sanki… Cadde üstündeki bahçesi mekandan biraz ayrıymış gibi duruyor. “Acaba burası da mı Nusr-et’e ait?” diye sorguladık ama sandalyelerin arkasında yazan “Nusr-et”  yazısını görünce doğru yerde olduğumuzu anladık.

Mekana oldukça sade, abartısız bir ambiyans hakim. Ağırlıklı olarak ahşap kullanıldığı için, dağ restoranı gibi bir havası var da denebilir. Tabii başımızı şöyle 10 cm yana çevirdiğimizde gördüğümüz Nişantaşı trafiği, dağ restoranı rüyalarını anında tuzla buz ediyor, ayrı mesele… Bakışlarımızı içeride tutmakta fayda var: Mesela ahşap görünümlü sandalyelerle karşılarında duran şık kanepeler oldukça farklı ve güzel bir ikili oluşturuyor ve içeriye bambaşka bir hava hakim oluyor. Bu arada, mekandaki şeften çalışanlara kadar herkesin ilgisi, alakası ve kibarlığı takdire şayan… Bir dediğin iki edilmiyor.

Şimdi gelelim işin lezzet tarafına… Nusr-et’in et konusundaki iddiasını çoğu kişi bilir, bu yüzden biz de kötü bir şeyle karşılaşmayacağımızdan emin gibiydik. Burger’leri yiyince “gibi”yi kaldırıp attık, emin olduk. Yanında verilen patates kızartmasının tuzu ve baharatı bir hayli fazla olsa da, Nusr-et’in ağızda dağılan eti ve lezzetli hamburgeri damağımızı bir kez daha fethetti. Ha, biz hep burger dedik ama burada antrikot, köfte gibi klasik Nusr-et lezzetleri de mevcut… Bir de unutmadan, bir not defteri çıkarın ve vereceğimiz iki önemli bilgiyi lütfen not alın. Birincisi, dışarı çıkmak istemediğiniz zamanlarda canınız Nusr-et Burger çekerse saat 12:00 ile 00:00 arası yemeksepeti’ne girip sipariş verebiliyorsunuz. İkinci olarak Nusr-et Burger, yakında Zorlu Center’da bir şube açarak müdavimlerinin sayısını artıracak.

NE YENİR? Klasik Nusr-et burger (25 TL) alışılmış Nusr-et tadını damaklarda bırakmak için ideal. Kendilerinin oldukça güvendiği ve deneyip memnun kaldığımız Lokum burger (28 TL) de ağızda dağılan yumuşacık bir tada sahip. Şekil olarak baklavayı andıran Havuç Dilimi tatlısı da  (14 TL) kaçırmamanız gereken lezzetlerden.

Lezzetine güvendiğimiz Nusret’in hamburgerlerini sen de sevdiklerinle beraber denemelisin.

Abdi İpekçi Cad. (Maçka Cad.) Reasürans Çarşısı, Nişantaşı

 

 

 

 

loading...

 

Önceki Haber:

KARDASHIAN’IN HAMİLELİK SONRASI DÖNÜŞÜ

Sonraki Haber:

GENÇ OYUNCUDAN TARTIŞILACAK SAHNELER

İlginizi çekebilir